ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi

Sistem Belgelendirme

ISO 14001 Çevre Güvenliği Yönetim Sistemi

Sistem Belgelendirme

ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi

Sistem Belgelendirme

OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi

Sistem Belgelendirme

ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi

Sistem Belgelendirme

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi

Sistem Belgelendirme

ISO 13485 Medikal Sistemler Yönetim Sistemi

Sistem Belgelendirme

ISO 16949 Otomotiv Endüstriyeli Yönetim Sistemi

Sistem Belgelendirme

CE Ürün Belgelendirme

Ürün Belgelendirme

EAC Gümrük Birliği Sertifikası

Ürün Belgelendirme

Gost-R Belgesi (Rusya)

Ürün Belgelendirme

Gost-K Belgesi (Kazakistan)

Ürün Belgelendirme

Ukr Sepro Belgesi (Ukrayna)

Ürün Belgelendirme

Arrow
Arrow
Slider
belgelendirme

          Ana Sayfa > Ürün Belgelendirme  > EAC Gümrük Birliği Sertifikası

  EAC Gümrük Birliği Sertifikası

Avrasya Ekonomik Topluluğu Komisyonunun 293 Sayı ve 25 Aralık 2012 tarihli kararı uyarınca; Gümrük Birliğinde uygulanacak olan Sertifika biçimleri Teknik Regülâsyonlar çerçevesinde yasallaştı ve 15 Şubat 2013’ten itibaren uygulamaya başlandı. Bu uygulama halen Rusya Federasyonu, Kazakistan ve Belarus için geçerlidir. Sertifika 4 aşama güvenlik korumasına sahiptir.

EAC Gümrük Birliği  (TR CU) Sertifikasyonu GOST Sistemini yerine geçmektedir. Gümrük Birliği Komisyonu,  Gümrük Birliği teknik düzenlemelerine tabi olan ürünler için bu düzenlemeler yürürlüğe girene kadar verilmiş (alınmış olan) Gost R uygunluk sertifikaları ve beyanların 15 Mart 2015 tarihine kadar geçerli olacağı yönünde karar vermiştir ve yürürlüğü devam etmektedir.

Bu sertifika; Gümrük Birliği ülkelerince ithal edilen ürünlerin mevcut yasa ve Teknik Regülâsyonlara uygun olduğunun belgelendirilmesi anlamını taşımaktadır.

Bu sertifika belli sayıda bir ürün için, parti bazında ya da 1, 3, 5 yıllık seri üretim bazında düzenlenebilmektedir.


Bu belgeyi vermeye yetkili olan kuruluşlar ve laboratuarlar Gümrük Birliği genel akreditasyonu çerçevesinde yetkilendirilmiştir.

EAC Gümrük Birliği Sertifikasyonu için numune testi ve üretim yapılan fabrikaya ziyaret gereklidir. Test sonuçları sertifika yanında teslim edilir. Ayrıca, sertifikasyon süresince verilen tüm belgeler, Gümrük Birliği veritabanına kayıt edilmekte ve tüm gümrüklerde sertifikanın varlığı ve içeriği herkes tarafından incelenebilmektedir.

TR CU Gümrük Birliği Sertifikasyonu için üye ülkelerin herhangi birinde resmi olarak kayıtlı bir “Temsilci Firma” gerekmektedir.

Gümrük Birliği Teknik Düzenlemelerine göre uygunluk kriterlerini karşılayan ürün üzerine Gümrük Birliği piyasası tedavül / satış onayını doğrulayan işaret koyulur (Gümrük Birliği üyesi devlet piyasalarında ürün tedavülü için tek tip işaret uygulama hususlarına ilişkin 15 Temmuz 2001 tarih ve 711 sayılı Gümrük Birliği Komisyon kararına göre Sertifikalandırılan ürünlerin etiketlerinde EAC logosu kullanılmalıdır (Eurasian Conformity).

 

 

BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates